Prihlásenie

 • Pri príchode kemperov priamo na humno

Pokiaľ je termín na našej lúke obsadený, skúste pozrieť na našom humne ďalšie dve miesta:

Lúka na Richňavskom jazere 2

Lúka pri Richňavskom jazere

Humno pri Richňavskom jazere sa nachádza na rodinnej, rozsiahlej lúke pri Štiavnických Baniach. Lúku vlastní naša rodina už niekoľko generácií. Ako deti sme celé prázdniny trávili na Richňave a prežívali sme leto ako vo filme 😀 Od hrabania sena z pokosenej lúky, cez “gúľanie” sa dole svahom po lúke, neskôr stanovanie a samozrejme kúpanie sa v jazere. A pretože vieme aké je to super, chceme umožniť podobné alebo ešte lepšie zážitky aj vám. Zažijete kemping vo voľnej prírode, “opekačku” s výhľadom na jazero, v ktorom sa odráža mesiac a pri pohľade na oblohu plnú hviezd vám nebude zavadzať pouličné osvetlenie ;-). Naše humno Vám ponúka krásne letné večery pri ohnisku a blízko vody. Banská Štiavnica je vzdialená iba 9 kilometrov.

Na lúku sa dostanete priamo od hlavnej cesty, pri autobusovej zastávke. Pri lúke sa nachádza aj malý lesík, čiže z jednej strane ste krytí stromami. Na lúku vás uvítame a odomkneme reťaz. Preto pred príchodom sa s vami skontaktujeme.

Banská Štiavnica, jej tajchy a okolie určite stoja za videnie. Môžete navštíviť Starý či Nový zámok, Námestie svätej Trojice, či slávnu kaviareň Divná pani. Ak by ste pokračovali za mesto, môžete navštíviť kaštieľ v Svätom Antone alebo ranč.  V najbližšej dedine (Štiavnické Bane), si môžete nakúpiť najdôležitejšie potreby, no bufet funguje aj pri jazere. Na Štiavnických Baniach sú rovno tri tajchy, z ktorých  najznámejšie na kúpanie sú Evičkino jazero a Vindšachta.

Ak by ste sa vybrali na opačnú stranu nie veľmi vzdialené je jazero Počúvadlo, z ktorého môžete využiť krátky výstup na Sitno. Celkovo Štiavnické vrchy majú mnoho turistických chodníkov a teda sa môžete vybrať na hociktorý smer. Smerom na Levice, približne 14 km je návštevníkom otvorený aj Vodný mlyn Bohunice. Výlet bicyklami je samozrejmosťou, no nezabúdajte , že sa jedná o vrchy a teda kopce 🙂 .

Pre začiatok sme zabezpečili suchý záchod. Máme aj záhradný domček, v ktorom sú uskladnené stoličky, stôl, prenosné ohnisko. Domáci miláčikovia sú vítaní, no prosím držte ich na vôdzke, v okolí sú chalupári, ktorí majú tiež domáce zvieratá. V okolí zatiaľ nie je smetný kôš, preto prosíme, smeti si zoberte so sebou.


Aktivity v okolí

rybárčeniebicyklovaniehubárčenie
turistikanávšteva pamiatok
plávanie/kúpaniejazda na koni

Pravidlá

Príchod: podľa dohodyPo príchode: priamo na humno
Odchod: podľa dohodyDomáce zvieratá: ÁNO

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet ľudí na humne sú 6. K dispozícii sú 3 kempovacie miesta.

 • Dospelá osoba na noc cez týždeň
  5,00 €
 • Dospelá osoba na noc cez víkend
  7,00 €
 • Dieťa do 15 rokov
  2,00 €

Poloha

Recenzia (1)

5.0 z 5,0
Hodnota za peniaze 5.0
 • Nikodém Budzák
  12/07/2023 o 11:55

  Bolo vyborne, pekny priestor,klud ..moznost kupania v jazere ,hoci zakaz pre psov , takze sme sa nekupali. Blizko pramene pitnej vody.

  Užitočná recenzia3

Pridaj recenziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnota za peniaze

Overené humno

Rezervácia

Deti 0
Počet osôb 1
Počet osôb
Máš kupón?
Kupón bol pridaný
Prihlás sa a rezervuj
4 osôb má toto miesto medzi obľúbenými