Sign In

  • Pri príchode kemperov priamo na humno

Humno pri Richňavskom jazere sa nachádza na rodinnej, rozsiahlej lúke pri Štiavnických Baniach. Lúku vlastní naša rodina už niekoľko generácií. Ako deti sme celé prázdniny trávili na Richňave a prežívali sme leto ako vo filme 😀 Od hrabania sena z pokosenej lúky, cez “gúľanie” sa dole svahom po lúke, neskôr stanovanie a samozrejme kúpanie sa v jazere. A pretože vieme aké je to super, chceme umožniť podobné alebo ešte lepšie zážitky aj vám. Zažijete kemping vo voľnej prírode, “opekačku” s výhľadom na jazero, v ktorom sa odráža mesiac a pri pohľade na oblohu plnú hviezd vám nebude zavadzať pouličné osvetlenie ;-). Naše humno Vám ponúka krásne letné večery pri ohnisku a blízko vody. Banská Štiavnica je vzdialená iba 9 kilometrov.

Na lúku sa dostanete priamo od hlavnej cesty, pri autobusovej zastávke. Pri lúke sa nachádza aj malý lesík, čiže z jednej strane ste krytí stromami. Na lúku vás uvítame a odomkneme reťaz. Preto pred príchodom sa s vami skontaktujeme.

Banská Štiavnica, jej tajchy a okolie určite stoja za videnie. Môžete navštíviť Starý či Nový zámok, Námestie svätej Trojice, či slávnu kaviareň Divná pani. Ak by ste pokračovali za mesto, môžete navštíviť kaštieľ v Svätom Antone alebo ranč.  V najbližšej dedine (Štiavnické Bane), si môžete nakúpiť najdôležitejšie potreby, no bufet funguje aj pri jazere. Na Štiavnických Baniach sú rovno tri tajchy, z ktorých  najznámejšie na kúpanie sú Evičkino jazero a Vindšachta.

Ak by ste sa vybrali na opačnú stranu nie veľmi vzdialené je jazero Počúvadlo, z ktorého môžete využiť krátky výstup na Sitno. Celkovo Štiavnické vrchy majú mnoho turistických chodníkov a teda sa môžete vybrať na hociktorý smer. Smerom na Levice, približne 14 km je návštevníkom otvorený aj Vodný mlyn Bohunice. Výlet bicyklami je samozrejmosťou, no nezabúdajte , že sa jedná o vrchy a teda kopce 🙂 .

Pre začiatok sme zabezpečili suchý záchod. Máme aj záhradný domček, v ktorom sú uskladnené stoličky, stôl, prenosné ohnisko. Domáci miláčikovia sú vítaní, no prosím držte ich na vôdzke, v okolí sú chalupári, ktorí majú tiež domáce zvieratá. V okolí zatiaľ nie je smetný kôš, preto prosíme, smeti si zoberte so sebou.


Aktivity v okolí

rybárčeniebicyklovaniehubárčenie
turistikanávšteva pamiatok
plávanie/kúpaniejazda na koni

Pravidlá

Príchod: podľa dohodyPo príchode: stretnutie s majiteľmi
Odchod: podľa dohodyDomáce zvieratá: ÁNO

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet ľudí na humne je 12. K dispozícii sú 3 kempovacie miesta.

  • Dospelá osoba na noc cez týždeň
    5,00 €
  • Dospelá osoba na noc cez víkend
    7,00 €
  • Dieťa do 15 rokov
    2,00 €

Poloha

Recenzie môžu písať iba osoby s rezerváciou.

Overené humno

Rezervácia

Ďalšie osoby 0
Počet osôb 1
Počet osôb
Prihlás sa a rezervuj
1 osoba má toto miesto medzi obľúbenými