Prihlásenie

Pokiaľ je termín na našej lúke obsadený, skúste pozrieť na našom humne ďalšie dve miesta:

Lúka na Richňavskom jazere 2

Lúka pri Richňavskom jazere 3

Humno pri Richňavskom jazere sa nachádza na rodinnej, rozsiahlej lúke pri Štiavnických Baniach. Lúku vlastní naša rodina už niekoľko generácií. Ako deti sme celé prázdniny trávili na Richňave a prežívali sme leto ako vo filme 😀 Od hrabania sena z pokosenej lúky, cez “gúľanie” sa dole svahom po lúke, neskôr stanovanie a samozrejme kúpanie sa v jazere. A pretože vieme aké je to super, chceme umožniť podobné alebo ešte lepšie zážitky aj vám. Zažijete kemping vo voľnej prírode, “opekačku” s výhľadom na jazero, v ktorom sa odráža mesiac a pri pohľade na oblohu plnú hviezd vám nebude zavadzať pouličné osvetlenie ;-). Naše humno Vám ponúka krásne letné večery pri ohnisku a blízko vody. Banská Štiavnica je vzdialená iba 9 kilometrov.

Na lúku sa dostanete priamo od hlavnej cesty, pri autobusovej zastávke. Pri lúke sa nachádza aj malý lesík, čiže z jednej strane ste krytí stromami. Na lúku vás uvítame a odomkneme reťaz. Preto pred príchodom sa s vami skontaktujeme.

Banská Štiavnica, jej tajchy a okolie určite stoja za videnie. Môžete navštíviť Starý či Nový zámok, Námestie svätej Trojice, či slávnu kaviareň Divná pani. Ak by ste pokračovali za mesto, môžete navštíviť kaštieľ v Svätom Antone alebo ranč.  V najbližšej dedine (Štiavnické Bane), si môžete nakúpiť najdôležitejšie potreby, no bufet funguje aj pri jazere. Na Štiavnických Baniach sú rovno tri tajchy, z ktorých  najznámejšie na kúpanie sú Evičkino jazero a Vindšachta.

Ak by ste sa vybrali na opačnú stranu nie veľmi vzdialené je jazero Počúvadlo, z ktorého môžete využiť krátky výstup na Sitno. Celkovo Štiavnické vrchy majú mnoho turistických chodníkov a teda sa môžete vybrať na hociktorý smer. Smerom na Levice, približne 14 km je návštevníkom otvorený aj Vodný mlyn Bohunice. Výlet bicyklami je samozrejmosťou, no nezabúdajte , že sa jedná o vrchy a teda kopce 🙂 .

Pre začiatok sme zabezpečili suchý záchod. Máme aj záhradný domček, v ktorom sú uskladnené stoličky, stôl, prenosné ohnisko. Domáci miláčikovia sú vítaní, no prosím držte ich na vôdzke, v okolí sú chalupári, ktorí majú tiež domáce zvieratá. V okolí zatiaľ nie je smetný kôš, preto prosíme, smeti si zoberte so sebou.


Aktivity v okolí

rybárčeniebicyklovaniehubárčenie
turistikanávšteva pamiatok
plávanie/kúpaniejazda na koni

Pravidlá

Príchod: podľa dohodyPo príchode: priamo na humno
Odchod: podľa dohodyDomáce zvieratá: ÁNO

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet ľudí na humne je 6. K dispozícii sú 3 kempovacie miesta.

 • Dospelá osoba na noc cez týždeň
  5,00 €
 • Dospelá osoba na noc cez víkend
  7,00 €
 • Dieťa do 15 rokov
  2,00 €

Poloha

Recenzií (2)

5.0 z 5,0
Hodnota za peniaze 5.0
 • Andrej Belko
  11/08/2021 o 10:43

  Z lúky je veľmi pekný výhľad na jazero aj so západom slnka. Na jazere sa dajú požičať vodné bicykle aj paddleboard. Ku kempovaniu nechýbalo nič.

  Užitočná recenzia13
 • Martin Basila
  23/07/2021 o 10:47

  Luka je hned vedla hlavnej cesty, ale doprava nerusi. Je tam velmi pekny vyhlad na Richnavske jazero, vzdialene 5 min chodze. Da sa v nom pohodovo kupat. Vybavenie iba kadibudka a plastove posedenie. Treba mat preto v karavane napustenu vodu a nabitu baterku a nic vam nebude chybat. Poobede sme vybehli na strane oproti na peknu prechadzku.

  Užitočná recenzia19

Pridaj recenziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnota za peniaze

Overené humno

Rezervácia

Deti 0
Počet osôb 1
Počet osôb
Máš kupón?
Kupón bol pridaný
Prihlás sa a rezervuj
8 osoby majú toto miesto medzi obľúbenými