Prihlásenie

Často kladené otázky

Rezervácia

Na humne

Môžem si rezervovať humno aj bez registrácie?

Žial, bez registrácie nie je možné spraviť rezerváciu. Každá rezervácia musí byť spárovaná s konkrétnym kemperom.

Môžem prísť na humno bez rezervácie?

Aby ste si boli istí, že humno je voľné na kempovanie, je potrebné spraviť najskôr rezerváciu na stránke Humnokemp. Preto by ste nemali cestovať na humno bez rezervácie.

Pre ktorú platbu sa mám rozhodnúť? Kartou cez službu PayPal alebo priamo na účet?

Platba kartou cez službu PayPal prebehne rýchlejšie a potvrdenie o vašej platbe vám vieme odoslať takmer hneď po zaplatení. Pokiaľ posielate peniaze na účet cez mBank, platba príde tiež v deň úhrady, no v prípade iných bánk musíme na platbu počkať deň až dva, v závislosti od podmienok bánk. Až potom vám vieme finálne potvrdiť vašu rezerváciu. Preto zvážte, koľko času potrebujete na potvrdenie rezervácie. Ak cestujete v deň rezervácie, alebo deň vopred, odporúčame platbu kartou.

V popise humna je uvedené, že k dispozícii sú viaceré kempovacie miesta. Musím spraviť rezerváciu zvlášť na každé miesto?

Rezerváciu môžete spraviť iba jednu, pre maximálne toľko ľudí, koľko môže na humne kempovať. Ak charakter humna umožňuje, aby na ňom kempovali viacerí, od seba nezávislí kemperi, rozdeľujeme ho v zoznamoch a na mape. Napríklad, ak je na humne možnosť kempovať naraz 15 ľudí na troch miestach, humno bude rozdelené v zoznamoch, alebo na mape na dve humná. Ak je vás 15, na jednom humne môžete potom spraviť rezerváciu pre 7 kemperov, na druhom pre 8 kemperov. Pracujeme však na tom, aby bolo možné mať v ponuke iba jedno humno, na ktorom bude možné robiť viaceré rezervácie.

Aký je rozdieľ pri rezervácii medzi možnosťami "Poslať žiadosť o rezerváciu" a "Rezervovať"?

Každý majiteľ humna má možnosť svoje rezervácie spravovať dvoma spôsobmi. V prípade, ak má pri rezervácii možnosť “Poslať žiadosť o rezerváciu”, po výbere termínov a osôb, príde majiteľovi vaša žiadosť o rezerváciu a majiteľ najneskôr do 12 hodín potvrdí alebo zamietne rezerváciu. Až potom môžu kemperi zaplatiť. Túto možnosť využívajú majitelia najmä v prípadoch, kedy na humne nebývajú alebo chcú flexibilne poskytovať svoje humno.

Druhá možnosť “Rezervovať”, je okamžitá rezervácia, pri ktorej si kemperi môžu byť istí, že humno je pre nich rezervované a po zaplatení môžu cestovať.

Ako môžem stornovať rezerváciu?
Rezerváciu môžete stornovať jednoducho napísaním e-mailu na info@humnokemp.sk . Ak kemperi uskutočnia storno 3 a viac dní pred kempovaním, neplatia žiadne poplatky. Pokiaľ kemperi uskutočnia storno 2 dni pred kempovaním, uhradia 50 % z prvej noci za všetky osoby. Pokiaľ kemper stornuje 1 deň pred kempovaním, uhradí 100 % z ceny za prvú noc za všetky osoby.
Aké sú storno podmienky?
Kempovanie je veľmi flexibilné a slobodné cestovanie a chápeme, že nie vždy sa dá presne predvídať. No pokiaľ je humno rezervované, majiteľ s tým ráta a často upravuje humno a má s tým spojené náklady. Zároveň aj my v Humnokemp máme s každou rezerváciou spojené administratívne náklady. Preto máme stanovené storno poplatky, no snažili sme sa ich nastaviť ústretovo. Ak kemperi uskutočnia storno 3 a viac dní pred kempovaním, neplatia žiadne poplatky. Pokiaľ kemperi uskutočnia storno 2 dni pred kempovaním, uhradia 50 % z prvej noci za všetky osoby. Pokiaľ kemper stornuje 1 deň pred kempovaním, uhradí 100 % z ceny za prvú noc za všetky osoby.
Mám karavan, ako zistím, že humno je vhodné aj pre karavany?

V závislosti od charakteru humna je možné kempovať na ňom iba v stane, alebo prísť na humno aj karavanom, alebo campervanom, či kempovacím prívesom. Na hlavnej stránke Humnokemp je možnosť vyhľadávať humná podľa toho, ako kempujete. Zároveň každé humno má v detaile pri svojom názve napísané, či je vhodné iba pre stan, alebo aj karavan, campervan, či príves.

Musím sa stretnúť s majiteľom humna?
Či sa na humne stretnete s majiteľmi, závisí od samotných majiteľov. Sú miesta, ktoré si vyžadujú ukázanie cesty, alebo sprístupnenie humna (napr. otvorenie bránky). V takom prípade určite stretnete majiteľov humna po príchode. Niektoré humná fungujú nezávisle od majiteľov. V takom prípade môžete prísť priamo na humno. Informácia o tom, či stretnete majiteľov, alebo nie, nájdete v popise každého humna v časti “Pravidlá”. V prípade, že sa stretnete s majiteľmi, kontakty na nich získate po rezervácii a zaplatení.
Je potrebné kontaktovať majiteľa pred príchodom?
V popise každého humna je uvedené, či po príchode môžete ísť priamo na humno, alebo stretnete majiteľov humna. Zároveň je v popise aj čas, kedy najskôr môžete prísť na humno. V prípade, že sa po príchode na humno máte stretnúť s majiteľmi, odporúčame kontaktovať majiteľov a informovať ich o čase vášho príchodu. Kontakty na majiteľov získate po rezervácii a zaplatení.
Aké sú pravidlá, ako sa správať na humne?

Každé humno má svoj popis. V ňom nájdete a základné informácie, kedy môžete na humno prísť, dokedy môžete ostať, či stretnete majiteľov, alebo či si na humno môžete vziať domáce zvieratá. V Humnokempe si vážime hodnoty ako zodpovednosť, rešpekt a tak aj pristupujeme ku kempovaniu. Zodpovedne a s rešpektom k ľuďom a prírode. Veríme, že tak môžeme mať všetci radosť z kempovania. Každý kemper pri rezervácii musí súhlasiť aj s Etickým kódexom, ktorý dáva okrem popisu humna návod, ako sa na humne správať.

Môžem si uplatniť rekreačný poukaz?
Žiaľ, nemôžeš. Humná na ktorých sa kempuje nie sú v kategórii ako ubytovacie zariadenia. Kemperom sú humná prenajímané ako pozemky na príležitostné kempovanie.
Ako je to s WC na humne?
Minimálna vybavenosť nie je predpísaná a preto ani povinnosť mať suchý záchod. Závisí však od veľkosti humna. Pokiaľ je pozemok rozľahlý a okolie humna dovoľuje vykonať svoje potreby nepozorovane, je možné kempovať aj bez suchého záchoda. Môže to byť napríklad rozľahlá lúka uprostred lesa, alebo rozľahlá vinica v okolí iných viníc a polí. V takom prípade odporúčame mať so sebou aspoň lopatku. A tu je návod, čo s ňou. V prípade, že humno je menšie, alebo v susedstve iných súkromných pozemkov, maiteľom odporúčame mať postavený minimálne suchý záchod.
Môžem ísť na humno aj so psom?
Každé humno má v detaile napísané, či kemperi môžu prísť aj s domácimi zvieratami. Na niektorých to nie je problém. Očakávame však, že podobne ako všetky odpadky, tak rovnako kemperi upracú aj po svojich domácich kamošoch. Niektoré humná sú napríklad farmy, na ktorých sú voľne pohybujúce sa zvieratá a nepovoľujú psov. Takéto humno niežeby nebolo priateľské voči psom, ale je to kvôli bezpečnosti. Ohradníky bývajú niekedy aj elektrické.
Môže sa stať, že na humne budú aj iní kemperi?

Takmer všetky humná na Humnokemp sú menšie súkromné pozemky, na ktorých môže kempovať od piatich do dvadsiatich kemperov. Na niektorých humnách sú k dispozícii viaceré miesta. Môže sa preto stať, že na jednom mieste budete aj s inými kempermi. Je to však iba pri takých humnách, kde je dostatok miesta a kde je zabezpečené aj napriek viacerým skupinám súkromie.