Prihlásenie

Radosť z kempovania

Kempovanie na súkromných záhradách, viniciach, lesoch, alebo lúkach či sadoch

HUMNOČo to ``humno`` vlastne je?

súkromný pozemok na kempovanie: “radosť z kempovania na humne”

stodola: “chodiť poza humná”

pole, záhrada za stodolou: “my o vlku a vlk za humnami”

v čase korony – extravilán: “extravilán is a new humno”

 

Naša misia

Sme na misii vytvárať pre ľudí radosť z kempovania na súkromných pozemkoch. Chceme, aby ľudia spoznávali lokálnych ľudí, ich príbehy a prostredie, v ktorom žijú.

Naše hodnoty

Zodpovednosť

Rešpekt

Radosť

Sloboda

Spolupráca

Náš príbeh

V auguste 2019 sme boli s rodinou v strede našej kempovacej  sezóny. Chceli sme viac vidieť miesta,  ktoré nie sú také známe a sú mimo hlavných turistických atrakcií. Zároven, sme nechceli prespávať len tak “na divoko”. Napadla nás služba na zdieľanie pozemkov na kempovanie. Opäť sme si raz mysleli, že sme vymysleli niečo ako prví a spravíme dieru do sveta. Po krátkom google search sme zistili, že vo svete existuje pár takýchto platforiem a tak sme nápad dali na parkovisko. 

Na jar 2020 sa objavila pandémia COVID-19 a s ňou sa zvýraznil náš problém. Oficiálne kempy boli zatvorené a my sme boli odkázaní na jednodňové výlety v rámci okresu v extraviláne. Letná sezóna kempovania predo dvermi a v hlavách odporúčanie od epidemiológov, aby sme využili dovolenku na Slovensku.

Odparkovali sme nápad služby na booking záhrad, viníc, lesov, lúk, či sadov na kempovanie. Do týždňa sme začali s oslovovaním ľudí, ktorých poznáme, že majú svoj pozemok za humnami. Opýtali sme sa ich, či by boli ochotní ho poskytnúť ďalším kemperom. A súhlasili prví siedmi

Veríme, že každý takýto priestor má za sebou svoj príbeh. Tak, ako si ja pamätám strávené letá s babkou vo vinohrade v Bratislave, alebo ako si náš dedko spomínal na záhradu na kopaniciach na Myjave, či znárodnený les a opäť získaný v reštitúcii. My v nich vidíme bezpečné miesta na kempovanie, ktorých príbeh môžeme ďalej spoluvytvárať.

Kto sme

Humnokemp založili Kristína a Norbert Maur, manželia s dvoma dcérami, ktorí radi kempujú vo svojom campervane. Na adrese nájdeš iba našu poštovú schránku. Humnokemp je zatiaľ projekt bez vlastnej kancelárie.

S kým sa kamarátimeProjekty s ktorými spolupracujeme

Daj nám vedieť o svojom humneSkontaktujeme sa s tebou a radi tvoje humno zaradíme do ponuky pre kemperov.

Kontakty

Telefón: 00421 948 789 090

E-Mail: info@humnokemp.sk

IČO: 50324047

DIČ: 1049923963

Adresa

Továrenská 9

Bratislava

811 09