Prihlásenie

 • Pri príchode kemperov priamo na humno

Vidiecka usadlosť v Ležiachove je miestom, ktoré si na prvý pohľad zamilujete. Majitelia Aja a Ivo Schovancovci pred viac ako 15 rokmi premenili chátrajúcu usadlosť s kamenným domom a dvoma priľahlými humnami a veľkým sadom na miesto relaxu a oddychu.

Usadlosť ponúka možnosť na kempovanie alebo stanovanie, či už v záhrade pri dome alebo v sade. V prípade voľnej kapacity je možné prespať aj v chalupe.

Usadlosť poskytuje prístup k splachovaciemu záchodu, sprche, letnej kuchynke, vonkajší zdroj vody, osvetlenie, elektrina. V prípade voľnej kapacity je možnosť využiť aj zariadenie chalupy. Vo volieri máme psa, preto prosíme, neberte svoje domáce zvieratá na naše humno, ďakujeme.

V čase hlavnej pestovateľskej sezóny je možné sa pripojiť k aktivitám okolo domu a záhrady. Taktiež v prípade prebytkov je možné konzumovať plody záhrady.

Turiec je krajom plným príležitostí hlavne na turistiku a cyklistiku. Milovníci hubárčenia, či rybárčenia si v okolí prídu na svoje. Okolie je bohaté na liečivé rastliny. Na svoje si prídu aj milovníci lezenia. V blízkosti je lokalita Blatnica.


Aktivity v okolí

rybárčeniebicyklovanienávšteva pamiatok
turistikalezenie/boulderingpomáhať na humne
hubárčeniekúpanie/plávanie

Pravidlá

Príchod: podľa dohodyPo príchode: stretnutie s majiteľmi
Odchod: podľa dohodyDomáce zvieratá: NIE

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet ľudí na humne je 12. K dispozícii sú tri kempovacie miesta.

 • Dospelá osoba na noc
  12,00 €
 • Dieťa do 15 rokov
  3,00 €

Poloha

Recenzia (1)

4.0 z 5,0
Hodnota za peniaze 4.0
 • Slavomír Zemko
  20/07/2023 o 18:28

  Cez HUMNOKEMP sme boli už vo viacerých lokalitách a tentokrát sme zavítali do HUMNA U PROKŠOV v Ležiachove. Prvé čo musím povedať, že majiteľka je veľmi ochotná s čímkoľvek pomôcť, aj keď tu nebýva. Našim deťom tiež dovolila v záhrade vyjedať drobné ovocie. Objekt pozostáva z chalupy (aj tú si možno prenajať), záhrady, humna a sadu. Kempovať by som odporučil v záhrade/na dvore, lebo vo väčšine sadu je veľa slimákov. Vedľa domu hniezdia bociany s mladými, sused má kozy, koňa (pozor hryzie). Storočný objekt je zrekonštruovaný do pôvodnej podoby (zachované trámy, klenby, kachle), no zároveň je vybavený vymoženosti dnešnej doby – teplá sprcha, WC, zariadená kuchyňa. Čo považujem za malé mínus, že sa humno nachádza v malej dedinke a nie sú tu žiadne potraviny/obchody a treba si to nakúpiť v okolí.  Na druhej strane má zase dedinka strategické polohu. Do malých vzdialeností autom je plno zaujímavostí. Dajú sa navštíviť hrady (Zniev, Blatnica), Gaderská dolina (mlynčekovo, Čertova brána), jaskyňa Mažarná, ferrata na Martinských holiach, atrakcie vo Valčianskej doline, aquapark v Trenčianskych Tepliciach a spraviť plno zaujímavých túr na okolité kopce. Objekt odporúčam hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré si chcú užiť čaro vidieka.

  Užitočná recenzia2

Pridaj recenziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnota za peniaze

Overené humno

Rezervácia

Deti 0
Počet osôb 1
Počet osôb
Máš kupón?
Kupón bol pridaný
Prihlás sa a rezervuj
1 osoba má toto miesto medzi obľúbenými