Prihlásenie

Vodný mlyn v Predajnej Sady a záhrady Campervan, Stan

Predajná

Kde bolo tam bolo, za ďalekými pohoriami Horehronského Rudohoria, na úpätí Nízkych Tatier a neďaleko rieky Hron, nájdete miesto, ktoré dýcha atmosférou starých, dnes už zabudnutých remesiel.

Pán Ondrej Čipka, posledný žijúci majiteľ rodinného mlyna z 19. storočia, ponúka svoju letnú záhradu s mlynom, pre všetkých, ktorí hľadajú noci pretkané príbehmi mlynárov, zemepánov a tajomných bytostí, ktoré možno stále obývajú toto čarovné miesto.

Výnimočný pozemok, ktorý je súčasťou vodného mlyna, ponúka kemperom letnú záhradu plnú ovocných stromov, kde si môžu rozložiť svoj stan, karavan, kampervan. V areály záhrady sa nachádza suchá toaleta, sprcha, prípojka na elektrinu, krytí prístrešok a otvorené ohnisko. Zvieratá majate prosím na vôdzke, máme tu hospodárske zvieratá.

Okrem návštevy vodného mlyna môžu návštevníci v obci navštíviť napríklad Dni obce Predajná, ktoré sú organizované počas prvého augustového týždňa. Na Kalvárskej ulici sa počas podujatia otvoria brány do dvorov, kde návštevníci môžu vidieť tradičné remeslá, ktoré boli v minulosti pre obec Predajná typické. Hudobný a scénický program je sprevádzaný tradičnými ochutnávkami regionálnych produktov a súťažou vo varení guľášu. Z kalvárie v Predajnej, ktorá bola postavená v roku 1861, môžu návštevníci vidieť výhľady na celú panorámu Nízkych Tatier.

Pokiaľ milujete turistiku, môžete sa vydať na Predajnianske vodopády. Kaskádovité vodopády vytvorila príroda na potoku pretekajúcom dolinou Predajnianske čelo vo Veporských vrchoch. Smerom na Predajnianske vodopády môžete obdivovať Jajkovskú sutinu, prírodnú pamiatku, ktorá je ojedinelým typom biotopu v Slovenskom Rudohorí. Na tejto jednej ceste môžete môžete navštíviť  i technickú pamiatku Kelemenov tunel, kedysi využívaný na prepravu dreva konskými poťahmi, ktoré sa opäť z Predajnej na pltiach prevážalo až do Čierneho mora.


Aktivit v okolí

návšteva pamiatok
turistika bicyklovanie
kúpanie/plávanie hubárčenie pomáhať na humne

Pravidlá

Príchod: podľa dohody Po príchode: stretnutie s majiteľmi
Odchod: podľa dohody Domáce zvieratá: ÁNO

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet na humne je 20. K dispozícii sú štyri kempovacie miesta.

  • Dospelá osoba na noc
    11,00 €
  • Deti do 15 rokov
    3,00 €

Poloha

Pridaj recenziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnota za peniaze

Overené humno

Rezervácia

Deti 0
Počet osôb 1
Počet osôb
Máš kupón?
Kupón bol pridaný
Prihlás sa a rezervuj
2 osôb má toto miesto medzi obľúbenými