Prihlásenie

Miesto pred domom, ktorý je hneď prvý v dedine. Na konci dediny končí cesta, naokolo sú len les a lúky. Nájdete tu jedno z mála miest, kde je povolé stanovanie v Poloninách. Prídete do Bukovských vrchov, kde je najmenšia hustota obyvateľstva na Slovensku.

Nájdete tu príjemné a pokojné miesto, zažijete prechádzky v prekrásnej krajine, budete pozorovať nočnú oblohu v najtmavšej oblasti na Slovensku.

Prístup k vode a elektrine je priamo pri dome. Pozemok je zatiaľ prístupný iba na stanovanie.

Viem poradiť čo treba vidieť, ako sa dostať na miesta čo stoja za to ale aj čo robiť keď prší. Ako rodený Michalovčan, z nížiny, som tento kraj začal objavovať ešte pred 14 rokmi, sám s batohom a mapou, a postupne sa odvážil hlbšie a vyššie do Beskyda, ako miestny Rusíni, volajú Poloniny a hory Bukovských vrchov. Tento kraj je ako magnet, a keď sa mi narodili synovia, tak až potom som sa rozhodol kúpiť tento dom aby som im mohol odovzdať to, čo ma napĺňa a inšpiruje. Pôsobím aj ako filmový a televízny strihač v Bratislave, a tak viem oceniť to, že v podstate “všetko sa dá rozchodiť”, a príroda napráva, narovná vás a pomôže. Preto v Poloninách robím to čo robím a chcem to odovzdať ďalším. Preto užite si u mňa stanovanie v Poloninách.


Humno sa nachádza v destinácii prírodného turizmu Poloniny – neskutočne skutočné, známej tiež pod názvom Vlčie hory, kde spolupracujeme s Nadáciou Aevis. Jej poslaním je v tomto regióne podporovať udržateľný rozvoj a zachovanie prírodného a kultúrneho dedičstva v spolupráci s miestnymi ľuďmi. V tomto duchu rozvíja pre návštevníkov aj destinačnú stránku Poloniny, ako hlavný informačný bod pred cestou do tohto kraja. Môžete si cez ňu naplánovať výlety a zážitky, spoznať cyklotrasy v Poloninách a na Vihorlate, naplánovať si pozorovanie hviezd v jedinečnom Parku tmavej oblohy Poloniny či návštevu drevených chrámov a popri tom ochutnať alebo zažiť kvalitné lokálne produkty a služby.


Aktivity v okolí

turistikapozorovanie hviezd
bicyklovanieochutnávka domácich produktov

Pravidlá

Príchod: podľa dohodyPo príchode: priamo na humno
Odchod: podľa dohodyDomáce zvieratá: ÁNO

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet ľudí na humne je 10. K dispozícii sú dve miesta na stanovanie.

 • Dospelá osoba na noc
  14,00 €
 • Deti do 15 rokov
  Zadarmo

Poloha

Recenzia (1)

5.0 z 5,0
Hodnota za peniaze 5.0
 • Vaclav Klepš
  20/08/2023 o 21:07

  Pobyt v Ruském Potoce byl velmi příjemný, a to nejen díky jedinečnému okolí, perseidům a množství živočišných druhů, které nám bylo během pár dnů dáno shlédnout, ale i díky hostiteli, který se opravdu snažil, abychom měli na Poloniny hezké vzpomínky. Doporučil nám mnoho míst a lidí, které navštívit, vařil dobrou kávu a sdílel s námi své nadšení pro Poloniny.

  Užitočná recenzia

Pridaj recenziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnota za peniaze

Overené humno

Rezervácia

Počet osôb 1
Počet osôb
Máš kupón?
Kupón bol pridaný
Prihlás sa a rezervuj
1 osoba má toto miesto medzi obľúbenými