Prihlásenie

Lúka v srdci Volovských vrchov Lúky Campervan, Karavan, Karavanový príves

Smolník
 • Počet miest na kempovanie 2
 • Rybárčenie, Turistka, Hubárčenie, Bicyklovanie, Kúpanie / plávanie, Návšteva pamiatok Aktivity v okolí:
 • 14:00 Príchod kemperov:
 • 12:00 Odchod kemperov
 • Domáce zvieratá povolené:
 • Pri príchode kemperov priamo na humno

Vitajte na našej lúke v doline potoka Smolník. Ponúkame kempovanie v obklopení prírody divokých Volovských vrchov.

Lúka sa nachádza na okraji obce pod lesom. Nájdete tu teda dostatok súkromia, no zároveň to máte na skok k ďalším službám. Dedinka Smolník sa nachádza na pomedzí Gemera a Spiša, má bohatú minulosť a tak tu okrem krásnej okolitej prírody nájdete aj zaujímavé banské a technické pamiatky. Objavte štôlne v okolí (jeden z náučných chodníkov vedie okrajom našej lúky), starú budovu tabakovej továrne, historické centrum obce, či neďaleký tajch – jazero Úhorná, ktorá je vyhľadávaným miestom na kúpanie, vodné športy, ale aj rybolov.

Na svoje si prídu cyklisti, turisti aj dobrodruhovia – v tesnej blízkosti prechádza Cesta hrdinov SNP, no možností je tu neúrekom. Volovské vrchy so svojimi pralesnými zvyškami sú rajom pre milovníkov prírody – sú chráneným vtáčím územím a sú jedným z mála miest, kde ešte možno nájsť tetrova hlucháňa, no obýva ich napríklad aj rys.

Pre nenáročný oddych sa stačí len tak poprechádzať okolitými lesmi a lúkami za humnami, užiť si výhľad na dolinu z gigantickej lavičky na kopci oproti, objaviť históriu štôlne Rotenberg po náučnom chodníku hneď vedľa lúky, či prejsť sa v neďalekých kúpeľoch Štós s najčistejším vzduchom na Slovensku. V obci sa nachádza niekoľko potravín, reštaurácia a pohostinstvo/kaviareň.

Okrem miesta na kempovanie zatiaľ neponúkame ďalšie vybavenie, no v sezóne 2024 pre Vás plánujeme pripraviť suché WC, vonkajšiu sprchu a piknikové miesto. Zatiaľ teda radi privítame prívesy a dodávky s vlastným hygienickým zázemím (prípadne stany v rovnakej skupinke kempujúcich). Po vybudovaní toalety sú vítaní aj stanujúci 🙂

V prípade potreby je možné sa dohodnúť na prístupe k elektrine či úžitkovej vode niekoľko desiatok metrov od kempoviska. Lúka je rovinatá a pohodlne prístupná po spevnenej ceste.

Psíky sú u nás vítané, no vzhľadom na to, že sa u nás rady zastavia lane, srnky, aj susedove ovečky, odporúčame mať Vašich miláčikov na vôdzke.

V priebehu leta (júl-august) bude na pozemku možné rezervovať viacero kempovacích miest (s dostatočným súkromím).

Kemping spravuje OZ Medená dolina.


Aktivity v okolí

turistika hubárčenie ochutnávka domácich produktov
rybárčenie bicyklovanie návšteva pamiatok

Pravidlá

Príchod: podľa dohody Po príchode: priamo na humno
Odchod: podľa dohody Domáce zvieratá: ÁNO

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet ľudí na humne je 10. K dispozícii je jedno kempovacie miesto

 • Dospelá osoba na noc
  5,00 €
 • Dieťa do 15 rokov na noc
  2,00 €

Poloha

Pridaj recenziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnota za peniaze

Overené humno

Rezervácia

Deti 0
Počet osôb 1
Počet osôb
Máš kupón?
Kupón bol pridaný
Prihlás sa a rezervuj

Pridal Monika S

Vitajte na našej lúke v srdci divokých Volovských vrchov. Humno si postupne budujeme a pretvárame a tešíme sa, keď k nám prídete objaviť čaro tohto regiónu.

1 osoba má toto miesto medzi obľúbenými