Prihlásenie

 • Pri príchode kemperov priamo na humno

Svätý Ján je miestom, kde sa spájajú brehy Čierneho Hrona a koľajnicami prepojené doliny. V minulom storočí sa tam zvážalo drevo parnými lokomotívami. Teraz môžete zažiť stanovanie na Horehroní.

Čarovná lokalita rozprestierajúca sa neďaleko strážneho zeleného domčeka v blízkosti národnej kultúrnej pamiatky Čiernohronská železnica. Ideálna  je pre tých, ktorí túžia po slobode a tichu prírody.

Čiernohronská železnica ponúka kemperom i priestranný prístrešok s piknikovým stolom, ohniskom a suchou toaletou. Asi päťsto metrov od lokality Svätý Ján sa nachádza novovybudovaná tiahla cyklotrasa spájajúca Hrončiansku dolinu s obcou Čierny Balog. Poskytuje neobmedzené podmienky pre bicyklovanie, korčuľovanie alebo beh. Hrončianska dolina v sebe ukrýva tisíce tajuplných zákutí, osviežujúce meandre Hrona, skalné mohutné previsy alebo pokojné zátišia v chládku stromov. Pokiaľ chcete túto dolinu spoznať i iným spôsobom, v obci Hronec je možné zapožičať si jedinečné Horehronské cyklodreziny, alebo zažiť jazdu historickou parnou lokomotívou.

Ak máte záujem o zapožičanie elektrobicyklov, na námestí v meste Brezno nájdete najbližšiu požičovňu a môžete preskúmať tajuplnú Kamenistú dolinu. Pokiaľ sa vám zacnie za vidieckym ruchom, asi štyri kilometre od miesta Svätý Ján sa nachádza obec Hronec, kde si na námestí v rodinnej pekárni môžete kúpiť vaše obľúbené pečivo. V blízkosti sa nachádza obec Osrblie, ktorá je centrom slovenského biatlonu.

Váš deň začína a končí pri ohni, s hviezdnou oblohou nad vami, tichučko strážení pokojom lesa a patrónom tejto lokality, svätým Jánom. Toto miesto je iba pre stanovanie, ale Na dvore Čiernohronskej železnice ponúkame aj miesto pre karavan alebo kempovaciu dodávku. U nás zažijete plnohodnotné stanovanie na Horehroní.


Aktivity v okolí

turistikahubárčenie
bicyklovanienávšteva pamiatok

Pravidlá

Príchod: podľa dohodyPo príchode: stretnutie s majiteľmi
Odchod: podľa dohodyDomáce zvieratá: ÁNO

Čo nájdeš na humne

Ceny

Maximálny počet ľudí na humne je 10. K dispozícii sú dve miesta na stanovanie.

 • Dospelá osoba na noc
  9,00 €
 • Deti do 15 rokov
  3,00 €

Poloha

Recenzia (1)

5.0 z 5,0
Hodnota za peniaze 5.0
 • Zuzana Gálová
  11/07/2021 o 20:07

  Ďakujeme za objavenie krásneho miesta na našom krásnom Slovensku, spev vtákov, hučanie vody a nádherne svätojánske mušky

  Užitočná recenzia10

Pridaj recenziu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hodnota za peniaze

Overené humno

Rezervácia

Deti 0
Počet osôb 1
Počet osôb
Máš kupón?
Kupón bol pridaný
Prihlás sa a rezervuj

Hvizdot parnej lokomotívy sa údolím Čierneho Hrona ozýva viac než sto rokov. Malý vláčik si nenápadne, ale vytrvalo razí cestu hlbokými horami a odoláva nepriazňam času, vrtochom počasia... či človeka.

Lesná železnica, v minulosti odsúdená na zánik, dnes patrí k najvyhľadávanejším turistickým atrakciám v regióne.
Je nielen historický a technický unikát, ale návštevníkov láka aj svojím silným posolstvom. Príbeh mladých ľudí, ktorí sa v minulosti vzopreli rozhodnutiu vlády a svoje schopnosti a vedomosti investovali do záchrany kultúrnej pamiatky, sa stal symbolom ľudskej odvahy, odhodlania a vytrvalosti.

Nadšenie, ktoré sprevádzalo prvých dobrovoľníkov, cítiť na staničke i po rokoch. Veríme, že táto atmosféra očarí aj Vás.

1 osoba má toto miesto medzi obľúbenými